درمان دردها با استفاده از تکنیک مگنت تراپی

مگنت تراپی برای درمان درد

قرن‌ها پیش، مردمان باستان از مگنت تراپی برای درمان درد و سایر بیماری‌های مزمن مانند بیماری ام اس و … استفاده می‌کردند. آنها کشف کرده بودند که سنگ‌های مغناطیسی مانند مگنتیت (آهنربا) یک میدان مغناطیسی ثابت از خود ساطع می‌کنند که می‌تواند به بدن انسان برای توازن و خود درمانی کمک کند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده از بیومغناطیس (مغناطیس شفابخش) میزان هورمون اندورفین بدن را افزایش می‌دهد.

اندورفین‌ها در واقع مسکن‌های طبیعی موجود در بدن هستند. دکتر سائول لیس گزارش کرد که پس از به کار بردن یک میدان مغناطیسی ثابت بر روی نقاط طب فشاری، میزان اندورفین در آن قسمت، ۴۸ درصد نسبت به میزان قبل از درمان افزایش پیدا می‌کند. در بدن حدود ۲۰۰۰ نقطه طب سوزنی وجود دارد. بنابراین حتی اگر یک آهنربا دقیقاً بر روی نقطه طب سوزنی مورد نظر قرار نگیرد، به احتمال زیاد میدان مغناطیسی حاصل از آن، یک یا چند تا از این نقاط را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بدن شروع به ساختن و آزاد کردن هورمون مسکن اندورفین خواهد کرد.  


بیشتر بخوانید : تاثیر مگنت درمانی بر سندرم تونل کارپ


  آیا این روش درمانی بی خطر است؟ بله. ابزارهای مگنت تراپی که برای اهداف درمانی استفاده می شوند، کاملاً بی خطر هستند.

چه زمان لازم است از این روش درمانی استفاده شود؟ از این روش درمانی در بسیاری از موارد برای بیماران استفاده می شود. امکان استفاده از این روش در هنگام ایجاد درد یا التهاب شدید و نیز شرایط بیماری مزمن، فرآیند بهبود ضعیف یا موارد مانند آن وجود دارد.

به هر حال هنگام انتخاب این روش درمانی لازم است به موارد منع مصرف زیر توجه داشت:

  • مواردی که از دستگاه های تنظیم ضربان قلب استفاده می شود
  • بارداری
  • مشکلات بد خیم سلول های خونی
  • عفونت های شدید و بیماری فعال سل
  • مشکلات غدد
  • خون ریزی

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *